Coaching indywidualny Niesamowite narzędzie wspierania życia!

Coaching indywidualny to uznana na świecie metoda pracy skierowana do osób, które chcą efektywnie, z pełnym zaangażowaniem realizować ważne dla siebie cele, zarówno osobiste, jak i zawodowe.

Coaching indywidualny


Co może dać mi coaching?

Coaching pomaga spełniać Twoje marzenia, wizje, cele. Będziemy Ci towarzyszyć w tym procesie.

Zmiana zaczyna się od postawienia we właściwym czasie właściwych pytań.

Coaching w uproszczeniu można określić jako rozmowę, w trakcie której będziemy Cię wspierać w poszukiwaniu różnych rozwiązań, ustalaniu strategii, rozbudzaniu Twojej motywacji do działania. Coaching to także sposób osiągania celów, na których Ci zależy. To niezwykle skuteczna metoda pracy, która poprzez rozmowę uczestniczącą pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie, realizować się w pełni, gdy funkcjonujesz w różnych rolach w życiu prywatnym i zawodowym.

Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.
Dalajlama


Jakie są korzyści, czyli pytanie o efektywność coachingu.

W życiu osobistym i zawodowym coaching pozwala na:

Według badań firmy A Better Perspective™ główne korzyści z coachingu to:

(Źródło: http://www.abetterperspective.com/Benefits_of_Coaching.htm)

Coaching w efekcie daje świadomość, że sam możesz zaplanować i aktywnie wpływać na własne życie, by w pełni siebie wyrażać jako osoba korzystająca z możliwości, które masz i które możesz ciągle rozwijać.

Naszym celem jest to, byś samodzielnie zaczął stosować poznane techniki i praktyczne narzędzia wspierające realizację Twoich celów. Pozwoli Ci to skutecznie podtrzymywać efekty celów, które osiągnąłeś, jak i efektywnie dążyć do nowych celów w przyszłości.


Jak wygląda sesja coachingowa?

Każda sesja jest dostosowana do Twoich potrzeb w zakresie poruszanych tematów, długości czy częstotliwości sesji. Liczba sesji jest sprawą indywidualną i zależy od konkretnego celu, jaki chcesz osiągnąć. Najczęściej efekty widać już po 3–6 sesjach. Pojedyncza sesja trwa od 45 minut do 1,5 godziny.

Ważne jest to, że to Ty określasz, jaki cel chcesz osiągnąć podczas pracy coachingowej. W trakcie spotkania jako Twój coach będę Cię aktywnie wspierał w dookreśleniu celu, wypracowaniu rozwiązań i ich realizacji. Nie będę jednak dawał Ci gotowych rozwiązań ani stawiał ocen. Zmiana zaczyna się od postawienia właściwych pytań. Coach „zna pytania”, klient uczy się „szukać odpowiedzi”. Efekty wspólnej pracy są z góry ustalone, konkretne i mierzalne, dlatego coaching jest tak skutecznym narzędziem rozwoju osobistego i zawodowego.


Dla kogo coaching, a dla kogo nie?

Jeżeli jesteś usatysfakcjonowany z realizacji stawianych celów, to gratulujemy!

Zaspokajanie pragnień, potrzeb, często ze sobą sprzecznych oczekiwań jest procesem, który wymaga ciągłej weryfikacji, świadomości i elastyczności. Stąd warto znać mechanizmy, które pozwolą wzmacniać i trwale utrzymać wysoki poziom satysfakcji i zadowolenia w różnych obszarach Twojej aktywności.

Być może jesteś w momencie, w którym chcesz zwiększyć skuteczność osiągania wyznaczonych sobie celów, chcesz przejść skutecznie przez kolejny, ważny etap swojego życia, a może chcesz optymalnie podjąć ważną dla Ciebie decyzję?

Jeżeli chcesz poznać mechanizm skutecznej realizacji celów, jeśli potrzebujesz zmian, szukasz rozwiązań, a do tego nie boisz się wziąć za to odpowiedzialności – to sprawdź nas i coaching! Zrób to dla siebie.

Coaching jest skutecznym narzędziem, jednak pod pewnymi warunkami. Jakimi?

Odradzamy, jeśli:

Jeśli choć raz odpowiedziałeś TAK, to być może nie jest to jeszcze właściwy moment i właściwy adres. Zawsze staramy się dbać o utrzymanie wysokiego poziomu skuteczności pracy naszych klientów. Prosimy więc – nie trać ani swojego, ani naszego czasu.

Dopóki nie uwierzysz, że możesz coś zmienić, nic nie możesz zmienić.
Tak długo, jak mówisz to, że inni są winni, pozostajesz tam, gdzie jesteś, bez wpływu na własne życie.
Maciej Bennewicz


Obszary tematyczne:

Life coaching

Praca nad tematami życia codziennego, czyli np. zdrowiem, równowagą między sferą prywatną a zawodową, pieniędzmi.

Coaching relacji

Praca nad budowaniem i utrzymaniem satysfakcjonujących relacji, szczególnie w związkach czy małżeństwie.

Coaching rodzicielski

Doskonalenie kompetencji rodzicielskich, praca nad relacjami rodzic – dziecko, wsparcie rodziców w wychowaniu dzieci.


Może zainteresuje Cie także coaching biznesowy?

Coaching biznesowy

To indywidualna praca wspierająca realizację celów biznesowych, która koncentruje się na wypracowaniu indywidualnych rozwiązań. Jest to uznana na świecie metoda pracy pozwalająca podnieść wyniki swoich działań, zwiększyć motywację i zadowolenie z pracy.

Coaching biznesowy


Prowadzący:


Zespół
Poznaj nasz zespół


Zapisz się już dziś!

Możesz też zadzwonić i dowiedzieć się więcej: +48 606 570 568 lub napisać do nas: dagmarafraczek@gmail.com.